progress_icon

Data założenia postępowania: 2021-09-24

Gmina Ryn

Ul. Ratuszowa 2

11-520 Ryn

NIP: 8451952586

Osoba kontaktowa:

Andrzej Żmijewski

tel:

e-mail: inwestycje@miastoryn.pl

Dostawa specjalistycznego systemu elektroakustycznego na wyposażenie sali widowiskowej Regionalnego Parku Kultury, Edukacji i Turystyki w Rynie

POSTĘPOWANIE NR Z4/47182

Tryb postępowania: Podstawowy bez negocjacji

Znak sprawy: ZP.271.26.2021

Rodzaj zamówienia: Dostawy

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa specjalistycznego systemu elektroakustycznego na wyposażenie sali widowiskowej Regionalnego Parku Kultury, Edukacji i Turystyki w Rynie. Poprzez dostawę przedmiotu zamówienia rozumieć należy dostawę ww. przedmiotów do siedziby Zamawiającego (ul. Kopernika 16, 11-520 Ryn), bądź do miejsca wskazanego przez Zamawiającego.
2. Wymagania ogólne dotyczące Urządzeń stanowiących podmiot postępowania:
a) Oferowane urządzenia i wyposażenie mają być fabrycznie nowe, to znaczy wyprodukowane nie wcześniej niż w 2021 roku, nieużywane, wykonane zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, zmontowane, gotowe do użytku.
b) Elementy kluczowe dla poprawności działania systemu elektroakustycznego, (takie jak np. zestawy głośnikowe, wzmacniacze mocy, procesory sygnałowe), mają mieć charakter rozwiązań fabrycznych, pochodzących z seryjnej produkcji - tak by zapewnić Zamawiającemu wieloletnią trwałość i dostępność podzespołów podlegających zużyciu oraz uprościć procedurę serwisową. Dla powyżej wymienionych komponentów Zamawiający nie dopuszcza oferowania rozwiązań warsztatowych, autorskich itp.
c) Zamawiający dopuszcza, by Wykonawca oferował rozwiązania warsztatowe w ramach następujących składników niniejszej dostawy (dla których zachodzi powszechność wykonawstwa rzemieślniczego): dystrybutory sygnału i zasilania dla systemów elektroakustycznych, okablowanie sygnałowe i zasilające, elementy instalacyjne, inne elementy niewymienione). Warunkiem dopuszczenia dla omawianych elementów jest wykonanie ich z podzespołów o parametrach wskazanych w niniejszym opisie; przy zachowaniu właściwych procesów technologicznych, należytej dokładności, zgodnie z wytycznymi oraz z komponentów dedykowanych do zastosowania profesjonalnego. Wtyki, rodzaj przewodu, elementy konstrukcyjne, muszą pochodzić z serii przeznaczonych do użytku mobilnego (oznaczanego jako „touring”, „concert” itp), zgodnie z wytycznymi wynikającymi z norm i przepisów obowiązujących na terenie Polski.
d) Urządzenia stacjonarne, o których mowa muszą być przystosowane do współpracy z siecią energetyczną o parametrach: 230 VAC +10%/-10% 50 Hz. Muszą być wykonane zgodnie z wytycznymi wynikającymi z norm i przepisów obowiązujących na terenie Polski oraz posiadać ważne świadectwo zgodności elektromagnetycznej.
e) Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć oryginalną instrukcję użytkowania w języku angielskim lub w języku polskim, przy czym instrukcja w języku polskim może być instrukcją skróconą, wówczas, gdy jednocześnie dostarczona zostanie pełna instrukcja w języku angielskim.
f) Wszystkie elementy wchodzące w skład systemu nagłośnienia, powinny być objęte okresem gwarancji na okres, co najmniej 24 miesięcy.
g) Wymagane jest by urządzenia były objęte serwisem gwarancyjnym na terenie Polski z czasem reakcji nie dłuższym niż 48 godzin od zgłoszenia do wstępnej diagnozy.
h) Zamawiający w niniejszym postępowaniu dopuszcza składanie ofert równoważnych, a wszelkie towary określone w dokumentacji, pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego.
i) Uznaje się, że oferta równoważna to taka, która przedstawia przedmiot zamówienia o właściwościach funkcjonalnych i jakościowych takich samych lub zbliżonych do tych, które zostały określone w OPZ, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. Przy czym istotne jest to, że produkt równoważny to produkt, który nie jest identyczny, tożsamy z produktem referencyjnym, ale posiada zbliżone do produktu referencyjnego cechy i parametry.
j) Zamawiający w niniejszym postępowaniu dopuszcza zastosowanie przez wykonawców rozwiązań równoważnych w stosunku do rozwiązań opisanych w niniejszym Opisie Przedmiotu Zamówienia. Wykonawca, który w ofercie powoła się na zastosowanie rozwiązań równoważnych, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego elementy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Przy ocenie równoważności analizie poddane zostaną jedynie istotne z punktu widzenia funkcjonalności i celu, parametry materiałów/urządzeń i ich funkcje, które zostały określone w postępowaniu, a także podane zostały ich minimalne wymagania. Brak spełnienia któregokolwiek z istotnych i minimalnych parametrów, będzie traktowany jako zaoferowanie produktu niezgodnego z wymaganiami OPZ. Po stronie Wykonawcy jest udowodnienie, że proponowany materiał, urządzenie, produkt są równoważne i w jego gestii leży przedstawienie wszelkich dokumentów, obliczeń, predykcji, schematów blokowych, opinii technologicznych itp. potwierdzających równoważność. W przypadku dopuszczenia/zastosowania materiału, urządzenia, produktu równoważnego, wpływającego na rozwiązania projektowe przyjęte w dokumentacji stanowiącej Opis przedmiotu zamówienia, po stronie Wykonawcy i na jego koszt, leży przygotowanie i uzgodnienie dokumentacji uwzględniającej równoważność.
k) Wszystkie nazwy własne użyte w niniejszym opisie wskazują na rozwiązania będące powszechnymi standardami w inżynierii elektroakustycznej - określają protokoły komunikacyjne i transmisyjne, rozwiązania montażowe lub elementy, dla których ze względu na powszechność użycia przy jednoczesnym braku legalnych odpowiedników nie ma możliwości zaoferowania innego rozwiązania.
l) Wykonawca ma obowiązek zapewnić kompletność dostawy o elementy nie wymienione w niniejszym OPZ, a niezbędne do zapewnienia poprawności i bezpieczeństwa działania oferowanych systemów. W celu realizacji poniższych założeń dla poszczególnych systemów, Wykonawca musi dostarczyć komplet urządzeń w ilościach nie mniejszych niż wskazane poniżej.
m) Na potwierdzenie minimalnych parametrów oraz funkcji Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty komplet kart materiałowych (w języku polskim lub angielskim). Zamawiający zastrzega sobie prawo do możliwości weryfikacji prawdziwości informacji w dostarczonych kartach materiałowych w ogólnodostępnych źródłach informacji (dokumenty DTR, instrukcje obsługi urządzeń, katalogi, strony internetowe producentów itp). Zamawiający zastrzega możliwość wezwania do zaprezentowania zaoferowanego urządzenia.
n) Zamawiający postanowił wprowadzić kryterium funkcjonalności technicznej do oceny ofert. Lista parametrów i funkcjonalności wraz z punktacją oceny znajduje się w Załączniku Nr 2, stanowiącym integralną część oferty. Zamawiający zastrzega możliwość weryfikacji danych przedstawionych przez Wykonawcę, w tym celu Zamawiający może wykorzystać strony internetowe producentów systemów elektroakustycznych, literaturę fachową, opinię niezależnych ekspertów oraz może wezwać Wykonawcę do prezentacji urządzenia z jednoczesną demonstracją funkcjonalności, co do których istnienia Zamawiający będzie miał wątpliwości. Prezentacja urządzenia będzie miała miejsce w siedzibie Zamawiającemu w terminie nie dłuższym niż 7 dni od daty wezwania Wykonawcy do złożenia wyjaśnień.
o) W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi również:
1) Wsparcie techniczne pierwszej konfiguracji systemu elektroakustycznego,
2) Przeprowadzenie strojenia/optymalizacji systemu elektroakustycznego, polegającego na dokonaniu serii pomiarów elektroakustycznych i wynikających z ich interpretacji nastaw procesorów zarządzających lub platformy zarządzającej, dostarczonych z systemem elektroakustycznym oraz analizy w/w optymalizacji zainstalowanego systemu elektroakustycznego,
3) Opracowanie dokumentacji stanowiącej tzw. Startową - ogólna instrukcję obsługi całościowego systemu (na zasadach hasłowych), którą zamawiający będzie mógł pozostawić w miejscach dostępnych dla użytkowników,
4) Czynności powinien wykonać certyfikowany przez producenta dostarczonego sprzętu Support Techniczny, a ich zakończeniem będzie stosowny raport. Termin i miejsce zostaną podane na etapie realizacji podmiotu zamówienia.
5) Szkolenia dla wskazanych przez Zamawiającego pracowników, obejmującego zagadnienia teoretyczne i praktyczne. Wiedza przekazana w trakcie szkoleń musi umożliwić autonomiczną pracę zespołu technicznego w zakresie obsługi wydarzeń kulturalnych. Szkolenie odbywać ma się w miejscu zainstalowania systemu elektroakustycznego wskazanym przez Zamawiającego. Termin i miejsce zostaną podane na etapie realizacji podmiotu zamówienia.
3. Systemy elektroakustyczne Sali widowiskowej - System nagłośnienia frontalnego widowni:
- Zaprojektowany główny system elektroakustyczny Sali widowiskowej składa się z kilku ściśle współpracujących ze sobą sekcji. Nagłośnienie widowni realizowane jest za pośrednictwem dwóch zestawów głośnikowych szerokopasmowych point-source w konfiguracji lewa/prawa, o precyzyjnie dobranym kącie dyspersji horyzontalnej i wertykalnej. Zamontowane są nad sceną do wyznaczonych punktów podwieszenia, za pomocą atestowanych elementów nośnych. Do transmisji sygnałów małych częstotliwości zostanie wykorzystana matryca pozioma w konfiguracji kierunkowej, składająca się z trzech aktywnych zestawów głośnikowych niskotonowych, podwieszona centralnie nad krawędzią sceny. Zastosowanie centralnej, podwieszonej konfiguracji kierunkowej pozwoli na uzyskanie dużej równomierności rozkładu ciśnienia akustycznego SPL dla niskich zakresów na widowni oraz jednoczesną redukcję poziomu ciśnienia akustycznego na scenie, poprawiając komfort odsłuchowy artystów. Masa matrycy niskotonowej (rozumiana jako łączna masa zestawów głośnikowych oraz elementów nośnych) nie może przekroczyć 185 kg. Do dogłośnienia pierwszych rzędów widowni od frontu sceny, zostanie wykorzystanych pięć miniaturowych zestawów głośnikowych szerokopasmowych, o precyzyjnie dobranym kącie propagacji oraz małej wysokości, zapewniającej nieingerowanie w wizualny aspekt okna scenicznego. Zestawy głośnikowe frontfill, zostaną zlokalizowane na krawędzi sceny i montowane przy pomocy uchwytów typu U, z możliwością regulacji ich ustawienia w jednej płaszczyźnie (w domyśle: wertykalnej). Konstrukcja uchwytu powinna zapewniać stabilny montaż do powierzchni płaskiej oraz uwzględniać możliwość szybkiego montażu i demontaż bez użycia narzędzi, do przygotowanych punktów montażowych. Wszystkie zestawy szerokopasmowe tworzące podwieszone punkty, zespoły głośnikowe oraz zestawy niskotonowe, będą zamontowane do przygotowanych w oparciu o założenia projektowe, punktów montażowych w sposób gwarantujący przeniesienie obciążenia podwieszanych elementów, a także opatrzonych stosownymi badaniami, atestami, aprobatami technicznymi dla zastosowanych elementów montażowych czy konstrukcyjnych.
- Każde urządzenie głośnikowe będzie zasilane sygnałem audio oraz zarządzane w sposób niezależny za pomocą dedykowanej matrycy sygnałowej lub systemowej platformy zarządzającej, składającej się z zestawu specjalizowanych procesorów głośnikowych. Matryca posiada łącznie 4 tory wejściowe oraz 8 torów wyjściowych, jak również obsługuje minimum 24 wejścia oraz 24 wyjścia realizowane poprzez strumienie w sieci IP. Platforma umożliwi przyjęcie sygnałów z konsolet audio, ich późniejszą obróbkę amplitudową, częstotliwościową oraz czasową dla każdego z wejść oraz wyjść, a także możliwość komutacji, matrycowania wprowadzanych i wyprowadzanych sygnałów. Wbudowane mechanizmy umożliwiają optymalizację sygnału dostarczanego do zestawów głośnikowych wchodzących w skład zaprojektowanej konfiguracji systemu elektroakustycznego. Platforma umożliwia zaprogramowanie gotowych parametrów optymalizacji i przywołanie ich w zależności od konfiguracji widowni. Z racji złożoności zaprojektowanego systemu elektroakustycznego, opóźnienie od wejścia do wyjścia sygnału dla niniejszej matrycy lub systemowej platformy zarządzającej nie powinno przekroczyć wartości 0,8 ms. Zestaw urządzeń zamontowany w szafie sprzętowej znajdującej się w kieszeni scenicznej.
4. Kod i nazwa wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
Główny kod CPV:
32342400-6 Sprzęt nagłaśniający
Dodatkowe kody CPV:
51313000-9 Usługi instalowania urządzeń dźwiękowych
80511000-9 Usługi szkolenia personelu
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki nr 1 i 2 (arkusz parametrów technicznych – system elektroakustyczny, opis funkcjonalności technicznej) do Formularza Oferty (załącznik nr 1 SWZ).





Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...